Półkolonie letnie 2019

PÓŁKOLONIE letnie 2019
01.07-30.08.2019, dzieci 2-8 lat

Zapraszamy dzieci na artystyczno-taneczne półkolonie! W tym roku odbędziemy podróż tanecznym krokiem w dziecięcy świat „Mała historia tańca i muzyki”

Zadzwoń, zapisz swoje dziecko tel: 501 960 320

LIPIEC
I tydzień 01.07-05.07
W pradawnych czasach
W tym tygodniu dzieci odkrywać będą do czego potrzebna była człowiekowi muzyka, a do czego wykorzystywał taniec. Spróbują zbudować instrumenty  rodem z prehistorii tworząc niezwykłą orkiestrę. Odkryją, jak wyrazić emocje, myśli, jak rozmawiać nie używając słów. Zbudują swoją jaskinię, którą przyozdobią pięknymi malunkami. Wymyślą swój taniec wojenny lub w podziękowaniu za zbiory. Po prostu przeistoczą się w prawdziwych praludzi.

II tydzień 8.07-12.07
Na Olimpie i w Hadesie
W drugim tygodniu półkolonii, dzieci sprawdzą czy starożytni bogowie lubili tańce i muzykę. Sprawdzą, czy tak łatwo tańczyć „Zorbę” w togach i czy samemu można zrobić harfę. Poszukają w mitologii bogów tańca i muzyki, spróbują stworzyć podarki dla dziewięciu muz.

III tydzień 15.07-19.07
Gdy żyli rycerze, królewny, smoki i czarodzieje
W kolejnym tygodniu półkolonii, dzieci przeniosą się na dwory, gdzie będą poznawać charakterystyczne utwory i tańce. Wcielą się w różne postacie i spróbują opowiedzieć średniowieczną legendę za pomocą tańca i muzyki. Nie zabraknie rycerskich pojedynków i królewskich bali.

IV tydzień 22.07-26.07
Na Olimpie i w Hadesie
W trzecim tygodniu półkolonii, dzieci sprawdzą czy starożytni bogowie lubili tańce i muzykę. Sprawdzą, czy tak łatwo tańczyć „Zorbę” w togach i czy samemu można zrobić harfę. Poszukają w mitologii bogów tańca i muzyki, spróbują stworzyć podarki dla dziewięciu muz.

V tydzień 29.07-02.08
W Agrabahu wielki bal
Ostatni tydzień lipca dzieci spędzą w krainie opowieści tysiąca i jednej nocy. Sprawdzą czym różniła się, i nadal różni, muzyka arabska od muzyki europejskiej. Spróbują zatańczyć jak Beduini, lub wykonać charakterystyczne ruchy bally dance. Oczywiście, aby w pełni móc wczuć się w arabski bal, dzieci będą musiały wykonać sobie odpowiednie stroje i ozdoby.

SIERPIEŃ
I tydzień 05.08-09.08
Między Bachem a Vivaldim
Na przełomie lipca i sierpnia dzieci będą poznawać utwory jednych z najwybitniejszych kompozytorów barokowych. Spróbują nauczyć się suity barokowej, czyli aż czterech tańców. Na warsztatach plastycznych dzieci wykonają charakterystyczne perukę, by w pełni poczuć klimat epoki.

II tydzień 12.08-16.08
Na scenie
Taniec i muzyka od zawsze służyły również rozrywce, dlatego, w pierwszym tygodniu sierpnia, dzieci spróbują stworzyć swój własny musical wykorzystując do tego różne techniki tańca (elementy baletu, tańca nowoczesnego, tańcy towarzyskich i innych) i style muzyczne. Zbudują scenografię oraz zaprojektują odpowiednie stroje.

III tydzień 19.08-23.08
Rok’n’drollowy szał
W połowie XX wieku muzykę i taniec zawojował nowy styl, który dzieci będą poznawały w drugim tygodniu sierpnia. Dzieci założą własny zespół, poznają podstawy gry na gitarze, skomponują utwory, do których nauczą się układu tanecznego. Przy okazji poznają klimat Stanów Zjednoczonych lat 50’ XX wieku.

IV tydzień 26.08-30.08
W erze disco
Kolejny tydzień naszej przygody będzie najbardziej kolorowym i błyszczącym ze wszystkich. Nie zabraknie peruk afro, kolorowych okularów i tańców do muzyki takich wykonawców jak: Bee Gees, ABBA, Boney M. Dzieci będą tworzyć własne utwory za pomocą nowych instrumentów i komputera.