KLUBIK I PRZEDSZKOLE ARTYSTYCZNO-JĘZYKOWE
Wyjątkowe miejsce przyjazne dzieciom
Główna Przedszkole/Klub Malucha Zajęcia Galeria Zapisy Kontakt
AKTUALNOŚCITRWA NABÓR 2018/2019

DRZWI OTWARTE
codziennie godz 12-13

U nas nabór trwa cały rok!
Wypróbuj nas, weź udział w zajęciach, zobacz jak działamy!

Taneczne PÓŁKOLONIE 2018
01.07-31.08, dzieci 2-8 lat

Zapraszamy dzieci na artystyczno-taneczne półkolonie! W tym roku odbędziemy podróż tanecznym krokiem w dziecięcy świat. Zadzwoń, zapisz swoje dziecko tel: 501 960 320 więcejJęzyk ANGIELSKI PRZEZ ZABAWĘ
ZAJĘCIA MUZYCZNE I PLASTYCZNE


Wykorzystujemy naturalne zdolności dzieci do nauki podczas zabawy. Zapraszamy dzieci na warsztaty i zajęcia rozwijające.


Zadzwoń, zapisz swoje dziecko tel: 501 960 320.więcej
galeria

PÓŁKOLONIE 2016

01.07-31.08. GRUNWALD

Wyjścia do kina, zabawy, konkursy - więcej

galeria

Język ANGIELSKI PRZEZ ZABAWĘ
Wykorzystujemy naturalne zdolności dzieci do nauki podczas zabawy i osiągamy w tym zakresie znakomite efekty.


więcej...WYBRALI NAS

Współpracujemy z MOPR

"Przedszkole Twórcze Łapki zostało wybrane spośród wielu przedszkoli działających w Poznaniu" więcej
Zajecia dla dzieci

- przed-przedszkolnych
- przedszkolnych
- w wieku 3-10 lat

Jeśli Twoje Szczęście niedługo wyrośnie z Klubu Malucha, jeśli zajmuje się nim niania i nie ma kontaktu z dziećmi, jeśli masz dużo pracy i szukasz zaufanego miejsca dla Twojego Skarbu to zapraszamy do Przedszkola „Twórcze Łapki” więcej
JESIENNO-ZIMOWE ATRAKCJE

więcej

galeria

Zajęcia artystyczne

Staramy się w różnorodny sposób rozwijać talenty naszych "Twórczych Łapek" ! Oferujemy zajęcia plastyczne, teatr, muzykę, szycie oraz gotowanie. Z niecierpliwością czekamy na sugestie opiekunów naszych wspaniałych przedszkolaków.

Plastyka

Plastyka - malujemy *profesjonalnie*

Aktywność plastyczna dzieci jest jedną z pierwszych form wypowiadania się przez sztukę.

W wieku szczególnej wrażliwości na bodźce ze świata zewnętrznego chcemy kształtować w najmłodszych poczucie estetyki, zaszczepić postawę zadumy nad pięknem.

Zajęcia plastyczne dla naszych przedszkolaków są urozmaicane przez różnorodne techniki plastyczne, ciekawe tematy inspirujące wprowadzenia do działań.…
Staramy się angażować w proces twórczości plastycznej wiele zmysłów, by rozwijać wrażliwość.

Jeśli to możliwe bazujemy na szlachetnych naturalnych surowcach i profesjonalnych przyborach. Radośnie eksperymentujemy podczas zajęć, nie boimy się pobrudzić, angażujemy emocje w proces tworzenia.

Działania manualne realizowane w projektach usprawniają małą motorykę przygotowując rączkę dziecka do przyszłej ważnej funkcji: nauki pisania.

Teatr

Magia teatru

Niezwykłość zajęć teatralnych polega na tym, że pokazują piękno poważnych utworów literackich i odwieczne życiowe prawdy w sposób magiczny i bliski małemu odbiorcy. W przedstawieniu czy spontanicznych scenkach dzieci przetrenować można radości i smutki wcielając się w rolę bohatera. Dzięki pełnemu zaangażowaniu odgrywając postać dziecko chłonie dużo więcej niż w innych formach zająć. Sztuka teatralna sprawie, że dziecko odgrywa kogoś zupełnie innego, samo tworzy postać przejmując rolę granego bohatera- naśladując ruchami, słowami i śpiewem, mimiką twarzy i gestem.

Co dają dziecku zajęcia teatralne:

 • uczą okazywania emocji, nazywania stanów ducha, przeżywania radości i smutków
 • kształcą umiejętność współdziałania
 • rozwijają odwagę publicznego występowania
  Tajemniczy arlekin
 • uczą szacunku dla wykonawców, kultury zachowania w czasie występów
 • pomagają dostrzegać dobro i zło - przecież nie wszystko co piękne zawsze musi być dobre
 • baśń i teatr pokazują wzorce rozwiązywania konfliktów, dokonywania wyborów, dostarczają wartości moralnych
 • spontaniczna gra dzieci jest okazją do swobodnej ekspresji,
 • zajęcia rozładowują dziecięce emocje, dają okazję przetrenowania konfliktów i napięć na kukiełkach
 • w teatrze możemy stać się kimś zupełnie innym, spojrzeć na świat z innej strony
 • teatr uczy zaangażowania w działanie, motywacji, pokazuje najmłodszym, że często wspaniały efekt końcowy składa się z pomysłów, pracy i zaangażowania wielu osób
 • teatr bez wątpienia rozwija wrażliwość i kreatywność
 • gra daje szczęście i uczy marzyć
 • teatr jest zaczarowany i w nim wszystko jest możliwe…
Sami tworzymy naszych bohaterów

Przygotowaliśmy dla naszych przedszkolaków Skrzynię Przebrań obecną cały czas w sali sztuki - w jej wnętrzu czekają rekwizyty inspirujące niezapomniane zabawy. Jako przebrania dzieciom posłużą szlachetne tkaniny, wstążki, prześcieradła, znalezione na strychach dziwne ubrania, kapelusze, wachlarze, rękawiczki… Uważamy, że „przedmioty z duszą” inspirują bardziej niż różowy plastik made in China.

Mamy również lustro do oglądania własnej mimiki, półkę rozmaitości z zagadkowymi kieszonkami i przybory do profesjonalnej charakteryzacji.

W zajęciach teatralnych oprócz odgrywania postaci i ożywiania kukiełek, poznajemy grę światła i cienia, doskonalimy dykcję i precyzję ruchu, mowę ciała, wspólnie wykonujemy dekoracje, maski teatralne i kukiełki.

Wierzymy, że bliskość teatru jest ważnym czynnikiem kształtującym osobowość dziecka na całe życie.

 

Muzyka

Nasze Przedszkole wyróżnia się tym, że Pani Nutka nie jest gościem odwiedzającym placówkę na godziny, lecz osobą znaną dzieciom, pracującą w Twórczych Łapkach codziennie.

Dzięki stałej obecności profesjonalisty muzyka-pedagoga utrwalanie piosenek poza godzinami zajęć rytmiki może w każdym momencie dnia odbywać się z fachowym akompaniamentem. Dodatkowo, gdy dziecko samo sięgnie po instrument, czas jego ciekawości będzie przez Panią Nutkę podsycany indywidualnymi zabawami utrwalającymi np. właściwy sposób wydobywania dźwięku czy wyczucie rytmu. Jeśli dziecko pokocha świat dźwięku, na Państwa życzenie możemy zorganizować również indywidualne lekcje gry w domu lub przedszkolu na wybranym instrumencie.

 

Gotowanie

Dzieci kochają gotować

Jednym z najlepszych pomysłów wykorzystania kameralnej atmosfery naszego przedszkola są zabawy kulinarne.Noski upaprane mąką, zapach cynamonu i radość małych łapek z wyrabiania ciasta pod okiem Pani, wspólne pełne radosnego napięcia oczekiwanie na to co wyjdzie z piekarnika- zapewnia magiczną, domową, prawie świąteczną atmosferę.

Nie ma chyba na świecie dziecka, które nie lubi bawić się ciastem... Czy będą to ciasteczkowe aniołki lukrowane na różowo przez dziewczynki, czy też autostrady z ciasta po których sunąć będą wykrawane chętnie przez chłopców piernikowe ciężarówki i koparki.

Pieczenie ciasteczek ćwiczy sprawność manualną

Wykrawanie ciasteczek czy lepienie pierogów w małych grupkach są okazją lepszego poznania się, nawiązania bliskiej więzi z Panią a przy okazji stanowią znakomite ćwiczenie doskonalące sprawność manualną. Obcowanie z plastyczną materią o różnych konsystencjach, z sypkimi substancjami, wąchanie smakowitych aromatów, oglądanie i dotykanie przypraw i surowców kuchennych w ich pierwotnej formie dostarcza dzieciom ogromnej ilości bodźców rozwijających zmysły. Przesypywanie cukru, mąki, makaronów, zabawy z ważeniem i przelewaniem doskonalą precyzję ruchów i kształtują przez zabawę umiejętność porównywania wielkości i liczenia, mierzenia, szacowania.

Serdecznie zapraszamy wszystkie małe Twórcze Łapki do naszej kuchni!

tel: 501 960 320 - Poznań, ul. Podchorążych 22 (Grunwald)